Неділя, 15.12.2019, 09:10Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Козацький рух | Реєстрація | Вхід
Вітаємо Вас на нашому сайті ! ! ! Сподіваємося що Ви знайшли для себе щось корисне. Бажаємо вам доброго здоров'я і гарних успіхів . До зустрічі ! ! !
Меню сайту
Фотоальбоми
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
У Тельманівському районі вже кілька років діє окремий прикордонний полк Українського Реєстрового Козацтва імені Петра Сагайдачного, при якому створено підрозділ "Молода Січ”. До складу підрозділу входять юнаки і дівчата з багатьох сіл району. Окремий загін "Молодої Січі” діє і в нашій школі. Шкільне козацьке об’єднання – це два підрозділи, "Січовики” та "Берегиня”.
13 жовтня 2006 року , у переддень Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки Українського Козацтва, нашим юнакам і юнкам Михайлівської СЗШ випала честь поповнити ряди підрозділу "Молодої СІЧІ" окремого прикордонного козацького полку імені гетьмана П.Сагайдачного. Ми урочисто обіцяли: - бути вірними синами і доньками Неньки України. - ніколи не зраджувати духовному та матеріальному відродженню України. - сприяти духовному та матеріальному відродженню України. - розвивати козацькі чесноти: відданість, силу волі, чесність, скромність і побожність. У хвилини посвяти у козачата ми пройнялися патріотичними почуттями, гордістю за те, що саме нам довірено продовжити добре усвідомлене почуття відповідальності за долю нації.

В Січ ставай!
В кого стане сили і охоти,
В кого чесним жаром серце б’є,
До борби за волю, до роботи
В Січ новітню з нами хай стає!
У здоровім тілі дух здоровий птах
Підійме високо волі стяг.
А хто рабськи спину вниз схиляє,
Хто ворожій силі йде під лад,
Для такого місця в нас немає,
Трус і зрадник підлий нам не брат!
Наше товариство не згинає пліч!
Вольна була й буде славна Січ!
Сильні тілом, завзятущі духом,
Викуємо плем’я молоде,
Що не впаде під катів обухом
І на службу зраді не піде!

Метою діяльності шкільного козацького об’єднання, є відродження історичних, патріотичних та культурних традицій українського реєстрового козацтва, підготовка молоді до військової служби, патріотичне виховання нового покоління в дусі українського козацького лицарства, української національної ідеї. Стало традицією 14 жовтня, в День українського козацтва, проводити районну спартакіаду серед осередків „Молодої Січі” на кубок П.Сагайдачного. Кожної весни, в травні , проходить в районі військово-спортивна гра „Сокіл” під патронатом районного козацького полку, де наші юні „Січовики” та „Берегині” ставали переможцями та призерами.


Сучасне українське козацтво, що є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій, розробило кодекс лицарської честі сучасного козака :
 • Люби свою Батьківщину, материнську мову, неньку Україну. 
 • Шануй віру і звичаї свого народу.
 • Май свою національну і людську гідність, будь готовим захищати слабших, турбуватися про молодших, зокрема дітей.
 • Виховуй шляхетне ставлення до дівчинки, жінки, матері, бабусі; оберігай їх людську честь і гідність.
 • Слухай накази отамана, поважай старших та поради наставників.
 • Будь вірним українській національній ідеї, принципам української національної моралі і духовності.
 • Відстоюй повну свободу і незалежність особистості, народу, держави.
 • Кріпи свій характер і волю, будь терплячим і дисциплінованим.
 • Будь хоробрим і відважним, мужнім і невтомним.
 • Понад усе цінуй козацьку честь.
 • Будь лицарем до супротивника, зневажай жорстоких і лихих.
 • Будь ревним охоронником рідної природи.
 • Бережи традиції Українського козацтва, охороняй пам'ятки історії і культури свого народу.


Заповiдi козака
· Право на незалежнiсть – iндивiдуальну й нацiональну – найсвятiше для козака. Його обов'язок – першим виступити за свободу України. За будь-яких обставин козак не повинен миритися iз втратою незалежностi України.
· Козак не вiдмовить тому, хто просить у нього захисту вiд злочинця, гвалтiвника, бешкетника, порушника громадського спокою.
· Козак дарма не ризикує й навмисно смертi не шукає, та коли вона неминуча – зустрiчає її мужньо.
· Боягузу, зраднику немає мiсця серед козакiв.
· Козак – людина православна, шанує християнську церкву та її священнослужителiв. Вiротерпимiсть – козацька риса. Шануючи свою вiру, козак не дозволяє собi зневажати iншi вiрування. Для козакiв немає хороших або поганих народiв, є тiльки друзi або вороги козацької свободи й української незалежностi.
· Козак – людина православна, шанує християнську церкву та її священнослужителiв. Вiротерпимiсть – козацька риса. Шануючи свою вiру, козак не дозволяє собi зневажати iншi вiрування. Для козакiв немає хороших або поганих народiв, є тiльки друзi або вороги козацької свободи й української незалежностi.
· Козак козаку – рiдний брат, йому вiн допомагає i в скрутну годину, i в мить небезпеки. Особиста честь i гiднiсть для козака – понад страх смертi. Захищаючи свою честь, вiн не має права дозволяти собi брудну лайку та протиправнi дiї. Козак не пiддається провокацiям, а вiдповiдає на образу у правовiй формi.
· Як вiльна людина, козак може мати будь-якi особистi переконання, в тому числi полiтичнi, одначе воля товариства для нього – свята. Думку свою висловлює вiдверто, а старшинi кориться без заперечень.
· Усе своє життя козак присвячує духовному поступу, самовдосконаленню, пiзнанню свiту, поважає науки, мистецтво, ремесла, прагне стати людиною обiзнаною, широко ерудованою, майстром обраної справи, добрим i мудрим порадником. Козак – щирий захисник iсторико-культурної спадщини України i навколишнього середовища. Вiн лицар духу i честi. Поважати козацьку старовину, працювати в iм'я вiдродження України – його обов'язок. Вiн той, хто з дитинства не сприймає зверхностi над собою.
· Козак – людина щира, вiдкритого серця, думок не приховує. Вiн позбавлений почуття помсти. Двоєдушнiсть, пiдступнiсть – неприпустимi в козацькому середовищi.
· Нечеснiсть, грабiжництво, здирство, лихварство несумiснi iз званням козака. Козак зобов'язаний гiдно поводитися, вести здоровий спосiб життя, уникати спокус.


 

Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
 • Сайт Здорьевой Инны
 • Методичний сайт Ольги Пилипчук
 • Форум інформатиків України
 • Официальный блог
 • Тельманівщина - мій рідний край
 • Староласпинська школа
 • Користувачі сайту
  Гість
  Сообщения:
  Аватар
  Группа:
  Гості
  Время:09:10


  Удачного прибывания на нашем сайте.Для расширеных возможностей,зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
  Валюта
  Праздники Украины
  Copyright Михайлівська СЗШ © 2019
  Конструктор сайтів - uCoz