13 жовтня 2006 року , у переддень Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки Українського Козацтва, нашим юнакам і юнкам Михайлівської СЗШ випала честь поповнити ряди підрозділу "Молодої СІЧІ" окремого прикордонного козацького полку імені гетьмана П.Сагайдачного. Ми урочисто обіцяли: - бути вірними синами і доньками Неньки України. - ніколи не зраджувати духовному та матеріальному відродженню України. - сприяти духовному та матеріальному відродженню України. - розвивати козацькі чесноти: відданість, силу волі, чесність, скромність і побожність. У хвилини посвяти у козачата ми пройнялися патріотичними почуттями, гордістю за те, що саме нам довірено продовжити добре усвідомлене почуття відповідальності за долю нації.
В Січ ставай!
У здоровім тілі дух здоровий птах
Підійме високо волі стяг.
Наше товариство не згинає пліч!
Вольна була й буде славна Січ!
|
|
|
Сучасне українське козацтво, що є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій, розробило кодекс лицарської честі сучасного козака :
- Люби свою Батьківщину, материнську мову, неньку Україну.
- Шануй віру і звичаї свого народу.
- Май свою національну і людську гідність, будь готовим захищати слабших, турбуватися про молодших, зокрема дітей.
- Виховуй шляхетне ставлення до дівчинки, жінки, матері, бабусі; оберігай їх людську честь і гідність.
- Слухай накази отамана, поважай старших та поради наставників.
- Будь вірним українській національній ідеї, принципам української національної моралі і духовності.
- Відстоюй повну свободу і незалежність особистості, народу, держави.
- Кріпи свій характер і волю, будь терплячим і дисциплінованим.
- Будь хоробрим і відважним, мужнім і невтомним.
- Понад усе цінуй козацьку честь.
- Будь лицарем до супротивника, зневажай жорстоких і лихих.
- Будь ревним охоронником рідної природи.
-
Бережи традиції Українського козацтва, охороняй пам'ятки історії і культури свого народу.
Заповiдi козака
· Право на незалежнiсть – iндивiдуальну й нацiональну – найсвятiше для козака. Його обов'язок – першим виступити за свободу України. За будь-яких обставин козак не повинен миритися iз втратою незалежностi України.
· Козак не вiдмовить тому, хто просить у нього захисту вiд злочинця, гвалтiвника, бешкетника, порушника громадського спокою.
· Козак дарма не ризикує й навмисно смертi не шукає, та коли вона неминуча – зустрiчає її мужньо.
· Боягузу, зраднику немає мiсця серед козакiв.
· Козак – людина православна, шанує християнську церкву та її священнослужителiв. Вiротерпимiсть – козацька риса. Шануючи свою вiру, козак не дозволяє собi зневажати iншi вiрування. Для козакiв немає хороших або поганих народiв, є тiльки друзi або вороги козацької свободи й української незалежностi.
· Козак – людина православна, шанує християнську церкву та її священнослужителiв. Вiротерпимiсть – козацька риса. Шануючи свою вiру, козак не дозволяє собi зневажати iншi вiрування. Для козакiв немає хороших або поганих народiв, є тiльки друзi або вороги козацької свободи й української незалежностi.
· Козак козаку – рiдний брат, йому вiн допомагає i в скрутну годину, i в мить небезпеки. Особиста честь i гiднiсть для козака – понад страх смертi. Захищаючи свою честь, вiн не має права дозволяти собi брудну лайку та протиправнi дiї. Козак не пiддається провокацiям, а вiдповiдає на образу у правовiй формi.
· Як вiльна людина, козак може мати будь-якi особистi переконання, в тому числi полiтичнi, одначе воля товариства для нього – свята. Думку свою висловлює вiдверто, а старшинi кориться без заперечень.
· Усе своє життя козак присвячує духовному поступу, самовдосконаленню, пiзнанню свiту, поважає науки, мистецтво, ремесла, прагне стати людиною обiзнаною, широко ерудованою, майстром обраної справи, добрим i мудрим порадником. Козак – щирий захисник iсторико-культурної спадщини України i навколишнього середовища. Вiн лицар духу i честi. Поважати козацьку старовину, працювати в iм'я вiдродження України – його обов'язок. Вiн той, хто з дитинства не сприймає зверхностi над собою.
· Козак – людина щира, вiдкритого серця, думок не приховує. Вiн позбавлений почуття помсти. Двоєдушнiсть, пiдступнiсть – неприпустимi в козацькому середовищi.
· Нечеснiсть, грабiжництво, здирство, лихварство несумiснi iз званням козака. Козак зобов'язаний гiдно поводитися, вести здоровий спосiб життя, уникати спокус.